بدی را با عدالت پاسخ دهيد، مهربانی را با مهربانی. كنفوسيوس دادگاهی بالاتر از دادگاه‌های عدل وجود دارد و آن دادگاه وجدان است. مهاتما گاندی تا زمانی كه توده مردم برای بهبود حال يكديگر احساس مسئوليت نكنند، عدالت اجتماعی تحقق نمی يابد. هلن كلر
لوگوی عدالت سرا

راهنمای جستجوی وکیل

راهنمای جستجوی وکیل
تماس با عدالت سرا
تماس با عدالت سرا

راهنمای جستجوی وکیل

اگر تاکنون به ناچار درگیر مسائل و مشکلات حقوقی گشته اید، لازم است بدانید برای حل مشکل خود و رهایی از آن و همچنین رسیدن به حق و حقوق قانونی خود، نیازمند مساعدت و یاری یک وکیل متخصص و کاردان می باشید.

وکیل بدلیل اینکه با تمامی قوانین آشنایی کامل دارد، می تواند شما را در جهت احقاق حق تان کمک کند و راه حل های مناسب قانونی را به شما ارائه نماید.

وکیل می تواند بر طبق مدارک موکل، اصول قانونی منطبق با موضوع پرونده را در کوتاهترین زمان ممکن به موکل معرفی نماید و بر این اساس حضور وکیل در کنار شما بسیار مهم می باشد چرا که وجود وکیل باسواد و متخصص و باتحربه این اطمینان را به شما می دهد که بتوانید تمامی سعی خود را در جهت احقاق حق خود بکار گیرید و در واقع حضور وکیل باعث می شود روند وسیدگی به پرونده تان به بهترین شکل ممکن انجام گیرد.

"<yoastmark

حال این سوال مطرح می شود که وکیل چگونه می تواند در انواع پرونده ها اعم از حقوقی، کیفری، خانواده، ملکی و … موکل را کمک نماید؟

برای پاسخ به این سوال لازم است بدانید که وکیل نیز مانند پزشک به نوعی امین موکل محسوب می گردد پس لازم است در انتخاب وکیل دقت لازم و کافی را داشته باشید چرا که وکیل به واسطه کار خود از امور مربوط به موکل براساس مدارک او مطلع می گردد. پس در درجه اول وکیل باید امانت دار خوبی باشد و اسرار موکل خود را فاش نکند و تمامی اقداماتی که انجام می دهد به صلاح موکل باشد.

برای انتخاب یک وکیل خوب و کاردان، فاکتورهای زیادی باید مورد توجه قرار گیرند. یکی از مهم ترین آنها اعتماد و امانت داری وکیل می باشد. وکیل باید فردی مطمئن و دارای سلامت اخلاقی باشد.

وکیل علاوه بر تخصص و تجربه، باید دارای سلامت اخلاقی نیز باشد. اگر شما فرد متخصص و متبحری را به عنوان وکیل خود انتخاب نمودید اما او دارای سلامت اخلاقی نبود بی شک او نمی تواند وکیل خوب و کاردانی برای شما باشد پس در انتخاب وکیل توجه و دقت لازم را داشته باشید و فردی را انتخاب نمایید که متخصص، با تجربه، کاردان، مورد اعتماد و دارای سلامت اخلاقی و وجدان کاری باشد.

در انتخاب وکیل، حتماً از قبل تحقیقات لازم را انجام دهید چرا که گاهی ممکن است افرادی سود جو بدون اینکه دارای پروانه وکالت یا همان مجوز فعالیت باشند، به دروغ خود را وکیل دادگستری معرفی نمایند و از این طریق اقدام به اخاذی و بعضاً کلاهبرداری از موکل نمایند.

پس لازم است که فردی را به عنوان وکیل انتخاب نمایید که دارای پروانه وکالت پایه یک دادگستری باشد و حتماً از وکیل بخواهید که پروانه وکالت خود را به شما نشان دهد.

موسسه حقوقی مجموعه ای است که جمیع وکلای متخصص و مسئولیت پذیر را در اختیار دارد و می تواند شما را در انتخاب وکیل موفق و مورد اعتماد یاری نماید چرا که در موسسه حقوقی هر پرونده با توجه به تخصص وکیل، به او ارجاع داده می شود.

بطور مثال انجام وکالت در پرونده طلاق به وکیل خانواده سپرده می شود. بنابراین موکل می تواند با خیال راحت با ارائه مدارک خود به وکیل متخصص، انجام مورد وکالت را به او بسپارد و وکیل به نیابت از موکل در تمامی مراحل، حضور خواهد داشت و دیگر موکل ملزم نیست که شخصاً پرونده خود را پیگیری نماید چرا که وکیل مسئول انجام این کار می باشد.

"<yoastmark

وکیل می تواند بنا به تخصص و تجربه خود در کوتاهترین زمان ممکن و با بهترین عملکرد پرونده موکل خود را باتمام برساند بدلیل اینکه با قوانین آشنایی کامل دارد.

پس از اینکه با هوشیاری و آگاهی کامل، وکیل مورد اعتماد و متخصص را انتخاب نمودید می بایست وکالتنامه را امضاء و حق الوکاله وکیل را پرداخت نمایید. میزان حق الوکاله با توجه به توافق میان وکیل و موکل تعیین می گردد که این میزان می تواند برابر با تعرفه حق الوکاله و یا کمتر یا بیشتر از آن باشد. هم چنین وکیل و موکل در مورد نحوه پرداخت حق الوکاله نیز با یکدیگر توافق می نمایند.

باید توجه داشته باشید که هزینه هایی همچون هزینه دادرسی، حق الزحمه کارشناس، داخل در حق الوکاله وکیل نمی باشند و وکیل هیچگونه مسئولیتی در پرداخت آن مبالغ ندارد و تمامی آنها باید توسط موکل شخصاً پرداخت گردد.

اگر شما توانایی لازم در پرداخت حق الوکاله و اخذ وکیل را ندارید، می توانید با انجام مشاوره حقوقی حضوری در موسسه حقوقی، از وکیل متخصص در این امر راهنمایی لازم را دریافت نمایید.

وکیل می تواند با بررسی مدارک متعلق به موکل این اطمینان را به او بدهد که تمامی تلاش خود را در جهت احقاق حق موکل خود انجام می دهد و موکل می تواند بدون هیچگونه نگرانی، با او همکاری نماید.

بسیاری از پرونده هایی که توسط اشخاص دیگر بی نتیجه و ناموفق مانده اند، توسط گروه وکلای عدالت سرا مورد بررسی قرار گرفته و به موفقیت ختم می گردند. پس بدون هیچگونه نگرانی با مشاوران حقوقی ما تماس حاصل فرمایید.

 

وکیل متخصص در امور کیفری در چه پرونده هایی می تواند به شما کمک نماید؟

پرونده هایی که موضوع آنها اعم از سرقت، خیانت در امانت، کلاهبرداری، فروش مال غیر، جعل، قتل، توهین، ضرب و جرح، فحاشی، تهدید، مزاحمت، تصرف عدوانی، و … پرونده هایی با موضوع کیفری هستند که توسط وکلای متخصص عدالت سرا در حیطه قانون مجازات اسلامی، مورد بررسی قرار گرفته و جهت انجام وکالت به آنان سپرده می شود.

وکیل متخصص در امور کیفری بدلیل اینکه آشنایی کامل با قوانین مدون بالاخص قانون مجازات اسلامی دارد می تواند در کوتاهترین زمان ممکن موکل خود را در جهت رسیدن به حق قانونی خود یاری نماید.

بطور مثال تفاوت گرفتن وکیل و نداشتن وکیل را در دعوای فروش مال غیر برای شما توضیح می دهیم.

اشخاص سودجو با سوء استفاده از موقعیت‌هایی که برایشان پیش می‌آید مال دیگران را منتقل می‌کنند و یا می فروشند. اشخاص به دلیل ناآگاهی از قانون مبادرت به انتقال اموال منقول یا غیرمنقول دیگران می‌کنند. در هر دو صورت، انتقال مال دیگران، جرم است و مرتکب آن به مجازات‌های سنگینی محکوم می‌شود.

اگر برای شکایت انتقال مال غیر وکیل گرفته شود:

  1. مدت زمان اثبات جرم فروش مال غیر، کمتر می باشد.
  2. نیازی به حضور شاکی در دادگاه نخواهد بود.
  3. وکیل می تواند در صورتیکه فروش مال توسط دلال باشد اموال دلال را هم توقیف کند.
  4. وکیل می تواند برای جبران ضرر و زیان موکل و محکومیت شخص کلاهبردار اقدام کند.
  5. وکیل می تواند رضایت و یا عدم رضایت شاکی را اعلام نماید و نیازی به حضور شاکی برای اعلام رضایت نخواهد بود. (رضایت شاکی فقط موجب تخفیف در مجازات کلاهبردار می شود)

"<yoastmark

وکیل متخصص در امور خانواده در چه پرونده هایی می تواند به شما کمک نماید؟

پرونده هایی که موضوع آنها مهریه، نفقه، اجرت المثل ایام زناشویی، حضانت، استرداد جهیزیه و …می باشد پرونده هایی تحت عنوان دعاوی خانوادگی می باشند که در دادگاه خانواده رسیدگی می شوند. با توجه به اختلافاتی که میان زوجین رخ می دهد حضور وکیل در هر مرحله از دادگاه می تواند روند رسیدگی را سریع تر کرده و همچنین راهنمایی و کمک وکیل متخصص در دعاوی خانواده، باعث می شود که خواسته های زن یا شوهر به بهترین شکل ممکن انجام گیرد.

بطور مثال اگر شوهر مهریه و نفقه همسر خود را نپردازد در اینصورت وکیل می تواند اموال مرد را توقیف نماید و یا مانع از انتقال اموال مرد شود.

 

وکیل متخصص در امور حقوقی در چه پرونده هایی می تواند به شما کمک نماید؟

پرونده هایی که موضوع آنها الزام به تنظیم سند رسمی، مطالبه طلب، مطالبه وجه چک، سفته، مطالبه اجور معوقه، تخلیه، الزام به انجام تعهد، و … دعاوی هستند که در دادگاه حقوقی مطرح می شوند.

در تمامی دعاوی قدرت اثبات وکیل در دعوا یکی از مهم ترین مواردی است که باید به آن توجه نمود.

بطور مثال در دعوایی تحت عنوان الزام به تنظیم سند رسمی، حضور وکیل در دادگاه بسیار حائز اهمیت می باشد چرا که وکیل، مسلط و آگاه به قوانین است و این دعوا صد در صد نیازمند حضور وکیل است.

گاهاً پیش می آید که بعد از این که شما اقدام به خرید ملکی می نمایید بدلیل اینکه بخش زیادی از ثمن (پول) معامله را پرداخت نموده اید، در بعضی موارد بعضی از فروشنده ها اقدام به انتقال سند به نام خریدار نمی نمایند و به این دلیل شما مجبور به طرح دعوا در دادگاه می باشید و در این مرحله می بایست از حضور یک وکیل متخصص در امور حقوقی بهره مند شوید چرا که وکیل، مسلط به قوانین است و می تواند در کوتاهترین زمان ممکن شما را در دعوای مطرح شده موفق گرداند.

"<yoastmark

اگر برای این دعوا وکیل بگیرید قطعاً در صورت عدم حضور فروشنده، مدت زمان تنظیم سند رسمی کمتر خواهد بود و هم چنین نیازی به حضور خریدار در دادگاه نمی باشد و وکیل می تواند تمام خسارات را از فروشنده مطالبه نماید. در صورتیکه ملک در رهن باشد وکیل می تواند فک رهن آن را از فروشنده بخواهد.

چنانچه فروشنده حاضر به تنظیم و انتقال سند به نام خریدار نشود، وکیل می تواند با حضور مامور دادگاه، ترتیب تنظیم سند به نام شما را فراهم نماید.

در صورتیکه در جستجوی وکیل هستید و نیاز به حضور وکیل متخصص و کاردان دارید حتماً با گروه وکلای متخصص عدالت سرا تماس حاصل فرمایید. وکلای ما آماده ارائه مشاوره و قبول وکالت در تمامی دعاوی می باشند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به بالای صفحه بردن