بدی را با عدالت پاسخ دهيد، مهربانی را با مهربانی. كنفوسيوس دادگاهی بالاتر از دادگاه‌های عدل وجود دارد و آن دادگاه وجدان است. مهاتما گاندی تا زمانی كه توده مردم برای بهبود حال يكديگر احساس مسئوليت نكنند، عدالت اجتماعی تحقق نمی يابد. هلن كلر
لوگوی عدالت سرا

آیین نامه طرز اجرای آرای قطعی هیات های تشخیص حل و اختلاف موضوع ماده ۱۶۶

آیین نامه طرز اجرای آرای قطعی هیات های تشخیص

بازدید کننده بزرگوار، در این مقاله آیین نامه طرز اجرای آرای قطعی هیات های تشخیص حل و اختلاف موضوع ماده ۱۶۶ قانون کار مصوب ۱۳۷۰ را برایتان قرار داده ایم تا با مفاد آن آشنا شوید.

 

آیین نامه طرز اجرای آرای قطعی هیات های تشخیص حل و اختلاف موضوع ماده ۱۶۶ قانون کار مصوب ۱۳۷۰

‌هیأت وزیران در جلسه مورخ ۱۲/۰۳/۱۳۷۰ بنا به پیشنهاد شماره ۵۰۰۰۷ مورخ ۱۵/۰۱/۱۳۷۰ وزارت کار و امور اجتماعی و به استناد ماده (۱۶۶) قانون کار مصوب ۲۹/۰۸/۱۳۶۹ مجمع تشخیص مصلحت نظام آیین‌نامه طرز اجرای آرای قطعی هیأتهای تشخیص و حل اختلاف موضوع ماده مزبور را به شرح زیر تصویب نمود:

‌ماده ۱

کلیه آرای قطعی هیأت‌های تشخیص و حل اختلاف به وسیله “اجرای دادگاه‌های دادگستری” به مورد اجرا گذاشته می‌شود.

‌ماده ۲

مرجع صلاحیت دار برای اجرای آرای قطعی هیأت‌های تشخیص و حل اختلاف، “اجرای دادگاه” حل کارگاهی است که موضوع اجرائیه از لحاظ نصاب در صلاحیت آن دادگاه می‌باشد و چنانچه موضوع اجراییه غیر مالی باشد اجرای آن به عهده “اجرای دادگاه حقوقی یک” و در صورتی که دادگاه حقوقی یک در محل نباشد به عهده “اجرای دادگاه حقوقی دو مستقل” خواهد بود.

‌ماده ۳

محکوم له احکام قطعی مذکور، باید در موقع تقاضای صدور اجراییه یک نسخه رونوشت مصدق، ابلاغ شده رأی قطعی را پیوست تقاضانامه خود نموده و به “اجرای دادگاه” تسلیم نماید.

‌ماده ۴

ترتیب اجرای آرای قطعی هیأت‌های تشخیص و حل اختلاف، تابع احکام و مقررات اجرای احکام مربوط به محاکم دادگستری است.

‌حسن حبیبی – معاون اول رییس جمهور

جهت مشاوره حقوقی با وکیل پایه یک دادگستری به صفحه تماس با ما مراجعه فرمائید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به بالای صفحه بردن