نمونه صورتجلسه هیات مدیره در شرکتهای سهامی

11 شهریور 1399 0 302
نمونه صورتجلسه هیات مدیره در شرکتهای سهامی

بازدید کننده بزرگوار، در این مقاله یک نمونه صورتجلسه هیات مدیره در خصوص تعیین سمت و دارندگان امضاء مجاز در شرکتهای سهامی برایتان قرار داده ایم تا با چارچوب تنظیم آن آشنا شوید.

بیشتر بخوانید: تشریفات و شرایط تشکیل شرکت با مسئولیت محدود چگونه است؟

نمونه صورتجلسه هیات مدیره در خصوص تعیین سمت و دارندگان امضاء مجاز در شرکتهای سهامی

بسمه تعالی

نام شرکت: ................................ شماره ثبت شرکت: ................................ سرمایه ثبت شده: ................................ شناسه ملی: ................................ جلسه هیات مدیره شرکت .................. سهامی خاص ثبت شده به شماره .................. با حضور کلیه/ اکثریت اعضاء در تاریخ .................. ساعت .................. در محل قانونی (در صورتی که جلسه در محل دیگری غیر از محل قانونی شرکت تشکیل شده آدرس آن محل نوشته شود) تشکیل و تصمیمات ذیل اتخاذ گردید. الف: 1ـ خانم/ آقای .................. به شماره ملی .................. به سمت رئیس هیئت مدیره 2ـ خانم/ آقای .................. به شماره ملی .................. به سمت نایب رئیس هیئت مدیره 3ـ خانم/ آقای .................. به شماره ملی .................. به سمت مدیر عامل و عضو هیئت مدیره ب: کلیه اسناد و اوراق بهادار و تعهدآور شرکت از قبیل چک، سفته، بروات، قراردادها و عقود اسلامی با امضاء .................. همراه با مهر شرکت معتبر می باشد. ج: اینجانبان اعضاء هیات مدیره و مدیر عامل ضمن قبولی سمت خود اقرار می نمائیم که هیچگونه سوء پیشینه کیفری نداشته و ممنوعیت اصل 141 قانون اساسی و مواد 111 و 126 لایحه اصلاحی قانون تجارت را نداریم. د: به خانم/ آقای .................. احدی از مدیران یا سهامداران یا وکیل رسمی شرکت وکالت داده می شود که ضمن مراجعه به اداره ثبت شرکتها نسبت به ثبت صورتجلسه و پرداخت حق الثبت و امضاء ذیل دفاتر ثبت اقدام نماید.

محل امضاء اعضای هیات مدیره: 1 ـ .................. 2 ـ .................. 3ـ .................. 4 ـ ..................

مطلب مرتبط: نمونه صورتجلسه مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده در شرکت سهامی خاص

تذکرات:

1- کلیه صورتجلسات می بایست روی سربرگ شخصیت حقوقی مربوطه پس از امضاء اشخاص ذی سمت و با مهر آن شخصیت حقوقی تهیه و ارسال گردد. 2ـ در صورتی که در نظر باشد رئیس هیات مدیره و مدیرعامل یک نفر باشد وفق ماده 124 لایحه اصلاحی قانون تجارت باید مراتب در مجمع عمومی عادی یا عادی بطور فوق العاده مطرح به تصویب 2/3 اعضای حاضر در مجمع برسد. 3ـ صورتجلسه در ظرف مدت سه روز تحویل اداره پست شود و سپس بارکد پستی در سیستم درج گردد. 4ـ در صورتی که جلسه با حضور اکثریت اعضاء هیئت مدیره تشکیل شده باشد رعایت دعوت وفق مقررات اساسنامه و لایحه اصلاحی قانون تجارت الزامی است و ارائه نمونه دعوت از هیئت مدیره یا تعهد هیئت مدیره مبنی بر رعایت تشریفات دعوت ذیل صورتجلسه 5- کلیه اقدامات پذیرش صورتجلسات از طریق سامانه اینترنتی به آدرس سازمان ثبت شرکت ها صورت می گیرد. 6- جهت دسترسی به کلیه اطلاعیه ها و بخشنامه ها و آخرین راهنمایی های مربوط به چگونگی پذیرش و ثبت درخواست تاسیس و تغییرات اینترنتی علاوه بر مراجعه به راهنمای سایت فوق می توان از پایگاه اطلاع رسانی ثبت شرکتها به آدرس سازمان ثبت شرکت ها نیز جهت بهره برداری لازم استفاده نمود.


امیدواریم مطالب برای شما مفید بوده باشد. لطفا مطالب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید و با امتیاز دادن به مطالب، ما را در جهت بهبود و تولید هر چه بیشتر مطالب یاری فرمایید. همچنین می توانید نظرات یا سوالات خود را در بخش دیدگاه ها مطرح نمایید در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ داده خواهد شد.

افزودن دیدگاه

امتیاز شما :

دیدگاه کاربران

دیدگاهی ثبت نشده است.
تماس با وکیل