نمونه رای پذیرش درخواست آزادی مشروط محکوم علیه زندانی

27 آذر 1400 0 512
نمونه رای پذیرش درخواست آزادی مشروط محکوم علیه زندانی

بازدید کننده بزرگوار، در این مقاله یک نمونه رای پذیرش درخواست آزادی مشروط محکوم علیه زندانی برایتان قرار داده ایم تا با نحوه صدور رای در این زمینه آشنا شوید.

این نمونه رای که از شعبه دوم دادگاه تجدیدنظر استان کردستان صادر شده است درباره این موضوعات می باشد: آزادی مشروط، شرایط پذیرش آزادی مشروط، ماده 43 قانون مجازات اسلامی، ماده 60 قانون مجازات اسلامی، رای پذیرش درخواست آزادی مشروط

مطلب مرتبط: آزادی مشروط و نحوه اعمال آن

چکیده رای پذیرش درخواست آزادی مشروط محکوم علیه زندانی

محکوم علیه ملزم است ظرف حداکثر دو سال یک حرفه ای به اختیار خود از بین حرف موجود در اداره فنی و حرفه ای آن شهرستان بیاموزد و گواهی صادره از اداره فنی و حرفه ای مذکور را تقدیم اجرای احکام کیفری دادسرای پیشنهاد کننده آزادی مشروط بنماید.

بیشتر بخوانید: پابند الکترونیکی چیست و به چه کسانی تعلق می گیرد؟

رای دادگاه

در مورد پیشنهاد دادیار اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بانه دایر بر اعطای آزادی مشروط به محکوم علیه آقای ... فرزند ... که به اتهام انتقال مال غیر به تحمل یک سال حبس تعزیری محکوم شده است. نظر به اینکه حسب اعلام قاضی اجرای احکام کیفری دادسرای موصوف

اولاً: محکوم علیه یک سوم مدت مجازات حبس خود را تحمل نموده است.

ثانیاً: محکوم علیه در مدت اجرای مجازات همواره از خود حسن اخلاق و رفتار نشان داده است.

ثالثاً: حالات و رفتار محکوم علیه نشان می دهد که پس از آزادی دیگر مرتکب جرمی نمی شود.

رابعاً: محکوم علیه پیش از این از آزادی مشروط استفاده نکرده است.

لذا دادگاه با استناد به مواد 58 و 59 و 60 قانون مجازات اسلامی مصوب سال 1391 حکم بر آزادی مشروط محکوم علیه در مورد باقیمانده مدت حبس را به مدت پنج سال صادر و اعلام می نماید.

اولاً: محکوم علیه در اجرای بند الف ماده 43 قانون مجازات اسلامی ملزم است ظرف حداکثر دو سال یک حرفه ای به اختیار خود از بین حرف موجود در اداره فنی و حرفه ای آن شهرستان بیاموزد و گواهی صادره از اداره فنی و حرفه ای مذکور را تقدیم اجرای احکام کیفری دادسرای پیشنهاد کننده آزادی مشروط بنماید. ثانیاً: هرگاه محکوم علیه در مدت آزادی مشروط بدون عذر موجه از دستورهای دادگاه تبعیت نکند برای بار اول دو سال به مدت آزادی مشروط وی افزوده می شود. در صورت تکرار یا ارتکاب یکی از جرایم عمدی موجب حد قصاص، دیه یا تعزیر تا درجه هفت علاوه بر مجازات جرم جدید، مدت باقیمانده محکومیت نیز به اجراء در می آید، در غیر این صورت آزادی او قطعی می شود. رای صادره قطعی می باشد.

رئیس شعبه دوم دادگاه تجدیدنظر استان کردستان

توضیح: نمونه رای های منتشر شده در عدالت سرا اعم از نمونه رای بدوی، نمونه رای تجدیدنظر و نمونه رای دیوان عموما از نمونه رای های منتشر شده از سوی قوه قضائیه و مراکز و پژوهشگاه های وابسته به قوه قضائیه برگرفته شده است.


امیدواریم مطالب برای شما مفید بوده باشد. لطفا مطالب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید و با امتیاز دادن به مطالب، ما را در جهت بهبود و تولید هر چه بیشتر مطالب یاری فرمایید. همچنین می توانید نظرات یا سوالات خود را در بخش دیدگاه ها مطرح نمایید در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ داده خواهد شد.

جهت اخذ مشاوره، می توانید به بخش مشاوره حقوقی مراجعه نمایید.

درخواست مشاوره

افزودن دیدگاه

امتیاز شما :

دیدگاه کاربران

دیدگاهی ثبت نشده است.
تماس با وکیل