نمونه دادخواست ابطال معامله به لحاظ اکراه

03 اردیبهشت 1399 0 332
نمونه دادخواست ابطال معامله به لحاظ اکراه

بازدید کننده بزرگوار، در این مقاله یک نمونه دادخواست ابطال معامله به لحاظ اکراه برایتان قرار داده ایم تا با چارچوب تنظیم دادخواست آشنا شوید.

نمونه دادخواست ابطال معامله به لحاظ اکراه

خواهان: مشخصات خریدار

خوانده: مشخصات فروشنده

وکیل: مشخصات وکیل در صورت وجود

تعیین خواسته و بهای آن: تقاضای صدور حکم مبنی بر محکومیت خوانده بر ابطال معامله و مبایعه نامه مورخ ... مقوم بر ... ریال بانضمام کلیه خسارات دادرسی (هزینه دادرسی، حق الوکاله وکیل و ...)

دلایل و منضمات دادخواست:

  1. فتوکپی مصدق مبایعه نامه شماره ... مورخ ...
  2. کلاسه پرونده ... در شعبه ... دادگاه ...
  3. استشهادیه

بیشتر بخوانید: قواعد کلی حاکم بر اضطرار در معامله

ریاست محترم دادگاه عمومی حقوقی ...

با سلام و عرض ادب

احتراما اینجانب ... باستحضار میرساند که بنده در تاریخ ... اقدام به خرید یک دستگاه آپارتمان واقع در ... دارای پلاک ثبتی ... نموده ام و مالک شش دانگ ملک مذکور می باشم و در زمانی که در راه بازگشت به منزل خود بوده ام، توسط خوانده و چند نفر دیگر، ربوده شده و نامبرگان به زور و تهدید بنده را مجبور به امضای مبایعه نامه ای نمودند که بر مبنای آن بنده ملک مذکور را فروخته ام.

خوشبختانه با شکایت خانواده اینجانب، متهمین دستگیر و مطابق با رای صادره در شعبه ... دادگاه عمومی جزایی ... به سزای اعمال خود رسیده اند.

فلذا مطابق با توضیحات داده شده تقاضای رسیدگی و صدور رای مطابق با خواسته تقدیمی و مستندا به ماده ٢٠٣ قانون مدنی و مواد ١٩٨ و ٥١٩ قانون آیین دادرسی مدنی، مورد استدعاست.

با وجود این دادخواست که از نظر قضایی کامل می باشد اما در هر حال با توجه به متفاوت بودن هر پرونده و دارا بودن نکات و ظرائف خاص خود لذا این دادخواست شما را از مشاوره با وکیل بی نیاز نمی نماید.


امیدواریم مطالب برای شما مفید بوده باشد. لطفا مطالب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید و با امتیاز دادن به مطالب، ما را در جهت بهبود و تولید هر چه بیشتر مطالب یاری فرمایید. همچنین می توانید نظرات یا سوالات خود را در بخش دیدگاه ها مطرح نمایید در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ داده خواهد شد.

جهت اخذ مشاوره، می توانید به بخش مشاوره حقوقی مراجعه نمایید.

درخواست مشاوره

افزودن دیدگاه

امتیاز شما :

دیدگاه کاربران

دیدگاهی ثبت نشده است.
تماس با وکیل