نمونه صورتجلسه مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده در شرکت سهامی خاص

04 تیر 1399 0 1103
نمونه صورتجلسه مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده در شرکت سهامی خاص

بازدید کننده بزرگوار، در این مقاله یک نمونه صورتجلسه مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده در شرکت سهامی خاص برایتان قرار داده ایم تا با چارچوب تنظیم آن آشنا شوید.

 

نمونه صورتجلسه مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده برای انتخاب مدیران و بازرسین، روزنامه و تصویب تراز در شرکتهای سهامی خاص

 

بسمه تعالی

نام شرکت: ............................ شماره ثبت شرکت: ............................ سرمایه ثبت شده: ............................ شناسه ملی: ............................ صورتجلسه مجمع عمومی عادی بطور فوق العاه شرکت .............. سهامی خاص ثبت شده به شماره .............. در تاریخ .............. ساعت .............. با حضور کلیه/ اکثریت سهامداران در محل قانونی شرکت (اگر جلسه در محل دیگری غیر از محل قانونی شرکت تشکیل شده آدرس آن محل نوشته شود) تشکیل گردید. الف: در اجرای ماده 101 لایحه اصلاحی قانون تجارت: 1ـ خانم/ آقای ………………………… به سمت رئیس جلسه 2ـ خانم/ آقای ………………………… به سمت ناظر جلسه 3ـ خانم/ آقای ………………………… به سمت ناظر جلسه 4ـ خانم/ آقای………………………… به سمت منشی جلسه انتخاب شدند. ب: در خصوص دستور جلسه، 1ـ انتخاب مدیران 2ـ انتخاب بازرسین 3ـ انتخاب روزنامه کثیرالانتشار 4ـ تصویب ترازنامه حساب سود و زیان به شرح ذیل اتخاذ تصمیم شد. ب ـ 1ـ اعضای هیات مدیره عبارتند از خانم/ آقای ………. به شماره ملی ………. خانم/ آقای ………. به شماره ملی ………. خانم/ آقای ………. به شماره ملی ………. برای مدت دو سال انتخاب و با امضاء ذیل صورتجلسه قبولی خود را اعلام می دارند. مجمع تصویب نمود در اجرای ماده 124 لایحه اصلاحی قانون تجارت میتواند رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل یک نفر باشد. ب ـ 2ـ با رعایت ماده 147 لایحه اصلاحی قانون تجارت خانم/ آقای ………. به شماره ملی ………. به سمت بازرس اصلی خانم/ آقای ………. به شماره ملی ………. به سمت بازرس علی البدل برای مدت یک سال مالی انتخاب شدند. ب ـ 3ـ روزنامه کثیرالانتشار ………. جهت نشر آگهی های شرکت انتخاب شد. ب ـ 4ـ پس از قرائت گزارش بازرس قانونی ترازنامه و حساب سود و زیان شرکت منتهی به سال ………. مورد تصویب قرار گرفت. ج: اینجانبان اعضاء هیات مدیره و بازرسین ضمن قبولی سمت خود اقرار می نمائیم که هیچگونه سوء پیشینه کیفری نداشته و ممنوعیت اصل 141 قانون اساسی و مواد 111 و 147 لایحه اصلاحی قانون تجارت را نداریم. د: به خانم/ آقای ………. احدی از سهامداران یا احدی از مدیران یا وکیل رسمی شرکت وکالت داده می شود که ضمن مراجعه به اداره ثبت شرکت ها نسبت به ثبت صورتجلسه و پرداخت حق الثبت و امضاء ذیل دفاتر ثبت اقدام نماید. امضاء هیات رئیسه: رئیس جلسه ………. ناظر جلسه ………. ناظرجلسه ………. منشی جلسه ………. امضا اعضای هیئت مدیره: 1 ـ ………. 2 ـ ………. 3 ـ ………. 4 ـ ………. امضاء بازرسین: بازرس اصلی: ………. بازرس علی البدل: ……….

مطلب مرتبط: حیطه مسئولیت و اختیارات مدیرعامل در شرکت های خاص

تذکرات:

1- کلیه صورتجلسات می بایست روی سربرگ شخصیت حقوقی مربوطه پس از امضاء اشخاص ذی سمت و با مهر آن شخصیت حقوقی تهیه و ارسال گردد. 2- در صورتیکه دستور جلسه برای مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده موارد انتخاب هیات مدیره و انتخاب بازرسین و انتخاب روزنامه و تصویب تراز و حساب سود و زیان و یا یک یا دو مورد از آنها باشد می توانید از نمونه صورتجلسه استفاده و در دستور جلسه موارد مورد نیاز قید شود. 3- نیازی به انتخاب روزنامه کثیرالانتشار در هر مجمع نمی باشد و تا زمانی که قصد تغییر روزنامه را ندارید همان انتخاب اولیه دارای اعتبار می باشد. 4- زمان برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه در ظرف چهار ماه اول سال مالی می باشد و چنانچه در آن مدت مجمع بنا به دلایلی تشکیل نشد باید مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده برگزار شود. 5- اعضای هیات مدیره و بازرسین با امضای ذیل صورتجلسه قبولی خود را اعلام می نمایند و همچنین می توانند طی نامه ای جداگانه قبولی خود را اعلام نماید این برگها باید به ضمیمه صورتجلسه تحویل اداره پست شود. 6- چنانچه در نظر باشد رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت یک نفر باشد و این امر در اساسنامه مقرر نشده باشد و با رعایت ماده 124 لایحه اصلاحی قانون تجارت باید مراتب به تصویب 2/3 اعضای مجمع برسد. 7- صورتجلسه هیات مدیره با استفاده از نمونه ضمیمه در خصوص تعیین سمت اعضای هیئت مدیره و تعیین دارندگان حق امضاء تنظیم شود. 8- صورتجلسه درسه نسخه تنظیم و کلیه صفحات به امضاء هیات رئیسه جلسه برسد و یک نسخه آن ظرف مدت سه روز تحویل اداره پست شود و سپس بارکد پستی در سیستم درج گردد. 9- در صورتی که مجمع با حضور اکثریت سهامداران تشکیل شده با رعایت تشریفات دعوت وفق اساسنامه شرکت و مواد لایحه اصلاحی قانون تجارت (ماده 99) الزامی است. 10- در صورتیکه مجمع با حضور اکثریت سهامداران تشکیل شده اصل روزنامه حاوی آگهی دعوت بهمراه صورتجلسه تحویل اداره پست شود. 11- نام سهامداران حاضر در مجمع و تعداد سهام آنها در یک لیست نوشته و به امضاء آنها برسد و هیات رئیسه مجمع صحت آنرا تایید و به همراه صورتجلسه تحویل اداره پست شود. 12- کلیه اقدامات پذیرش صورتجلسات از طریق سامانه اینترنتی به آدرس اداره ثبت شرکت ها صورت می گیرد. 13- جهت دسترسی به کلیه اطلاعیه ها و بخشنامه ها و آخرین راهنمایی های مربوط به چگونگی پذیرش و ثبت درخواست تاسیس و تغییرات اینترنتی علاوه بر مراجعه به راهنمای سایت فوق می توان از پایگاه اطلاع رسانی ثبت شرکتها به آدرس اداره ثبت شرکت ها نیز جهت بهره برداری لازم استفاده نمود.


امیدواریم مطالب برای شما مفید بوده باشد. لطفا مطالب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید و با امتیاز دادن به مطالب، ما را در جهت بهبود و تولید هر چه بیشتر مطالب یاری فرمایید. همچنین می توانید نظرات یا سوالات خود را در بخش دیدگاه ها مطرح نمایید در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ داده خواهد شد.

افزودن دیدگاه

امتیاز شما :

دیدگاه کاربران

دیدگاهی ثبت نشده است.
تماس با وکیل