نمونه دادخواست تامین دلیل تحویل کلید ملک به مالک

01 اردیبهشت 1399 0 1328
نمونه دادخواست تامین دلیل تحویل کلید ملک به مالک

بازدید کننده بزرگوار، در این مقاله یک نمونه دادخواست تامین دلیل تخلیه ملک توسط مستاجر برایتان قرار داده ایم تا با چارچوب تنظیم دادخواست آشنا شوید.

مطلب مرتبط: نحوه تخلیه ملک در صورت مقاومت مستاجر

نمونه دادخواست تامین دلیل تحویل ملک مورد اجاره به علت انقضای مدت اجاره

خواهان: مشخصات مستاجر

خوانده: مشخصات موجر یا مالک

وکیل: مشخصات وکیل

خواسته: تقاضای تامین دلیل تخلیه و تحویل ملک مورد اجاره به علت انقضای مدت اجاره

دلایل:

  1. فتوکپی مصدق اجاره نامه
  2. معاینه محل
  3. اظهارنامه به شماره ...

مطلب مرتبط: نحوه انجام تامین دلیل توسط مستاجر و تحویل کلید ملک به مالک

ریاست محترم شورای حل اختلاف با سلام و عرض ادب احتراما باستحضار می رساند اینجانب در تاریخ ... به موجب اجاره نامه بشماره ... تنظیمی در ... یک واحد آپارتمان را از خوانده محترم اجاره نمودم. حال با اتمام مدت اجاره و انقضای آن در تاریخ ... مورد اجاره را تخلیه نمودم. با توجه به اینکه خوانده محترم از تحویل گرفتن عین مورد اجاره خودداری می کند (بنده در تاریخ ... با ارسال اظهارنامه بشماره ... به مالک اطلاع داده ام)، با تقدیم این دادخواست تقاضای تامین دلیل تخلیه ملک مورد اجاره را دارم. ضمنا با توجه به تخلیه بودن محل اجاره درخواست معاینه محل را می نمایم.

 

صورتجلسه نشست قضائی استان خراسان رضوی/ شهر مشهد مورخ ۱۳۹۷/۱۱/۰۴ در صورت اعتراض ثالث به دستور تخلیه فوری، تکلیف مرجع صادرکننده چیست؟

نظر هیئت عالی در صورتی که مستند دعوی اعتراض ثالث سند رسمی باشد دستور تخلیه اجرا نشده یا اجرای آن متوقف می شود؛ اگر سند عادی باشد مطابق مفاد ماده ۴۴ قانون اجرای احکام مدنی معترض ثالث در مهلتی که پیش‌بینی شده باید به دادگاه صالح مراجعه و طرح دعوی نماید، بدیهی است در صورتی که ظرف ۱۵ روز از تاریخ مهلتی که داده شده قرار یا گواهی مبنی بر تاخیر اجرای حکم یا دستور تخلیه را به قسمت اجرا ارائه نکند، عملیات اجرائی ادامه خواهد یافت؛ بنابراین در مدت های مذکور (یک هفته و 15 روز) اجرای دستور تخلیه متوقف می شود.

با وجود این دادخواست که از نظر قضایی کامل می باشد اما در هر حال با توجه به متفاوت بودن هر پرونده و دارا بودن نکات و ظرائف خاص خود لذا این دادخواست شما را از مشاوره با وکیل بی نیاز نمی نماید.


امیدواریم مطالب برای شما مفید بوده باشد. لطفا مطالب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید و با امتیاز دادن به مطالب، ما را در جهت بهبود و تولید هر چه بیشتر مطالب یاری فرمایید. همچنین می توانید نظرات یا سوالات خود را در بخش دیدگاه ها مطرح نمایید در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ داده خواهد شد.

جهت اخذ مشاوره، می توانید به بخش مشاوره حقوقی مراجعه نمایید.

درخواست مشاوره

افزودن دیدگاه

امتیاز شما :

دیدگاه کاربران

دیدگاهی ثبت نشده است.
تماس با وکیل